PROTEZ KLİNİĞİ

Kliniğimiz; uzman diş hekimlerimiz ile hizmet vermektedir. Protezler, çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişlerin yerine ya da estetik bozuklukların giderilmesi için, kişinin çiğneme, konuşma fonksiyonlarını gerçekleştirebilmesi için yapılan yapay dişlerdir.


Endodonti Kliniği

Endodonti Kliniği; özellikle kök kanalı tedavilerinin gerçekleştirildiği kliniğimizdir. Çürük dişlerin iltihaplanması sonucu oluşan kök ucu enfeksiyonları , travma ve benzeri nedenlerle pulpası zarar görmüş dişlerin korunabilmesi ancak kanal tedavisi ile mümkündür.


Periodontoloji Kliniği

Diş taşı temizliği , Dişi çevreleyen destek dokulardaki hastalıkların tedavisi için uygulanan cerrahi işlemler Diş eti büyümesinin tedavisi , Preprotetik diş eti cerrahisi , Anatomik olmayan diş eti topografisinin düzeltilmesi, Rejeneratif uygulamalar, Mukogingival cerrahi işlemler, Diş eti biyopsisi gibi tedaviler yapılmaktadır.


Pedodonti Kliniği

Dolgu, diş çekimi, kanal tedavisi, diş taşı temizliği, yer tutucu, flor uygulaması ve fissur örtücü gibi koruyucu uygulamalar yapılmaktadır.


Cerrahi Kliniği

Gömülü diş operasyonu, Preprotetik cerrahi işlemler, Odontojenik enfeksiyon tedavileri, Odontojenik kist operasyonları, Çene yüz bölgesi patolojileri ve tedavileri, Diş ve çene travmalarının tedavileri yapılmaktadır.


Entegre Klinikler

Merkezimizde muayene, diş çekimi, diş taşı temizliği(detertraj), dolgu, kanal tedavisi, protez, cerrahi müdahale işlemleri gibi ağız ve diş sağlığı hizmetleri verilmektedir.


Engelli Kliniği

Fiziksel engelli hastalarımızın hizmet alabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Engelli bireyler ve kooperasyon kurulamayan hastalarımız için sedasyon ile diş tedavisi için Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi ile protokol yapılmıştır. Bu tür hastalarımızın genel anestezi veya sedasyon ile diş tedavileri takip ve tetkik işlemleri kurumumuz diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.


Evde Bakım Hizmetleri Birimi

-Oral muayene,

-Diş ve diş eti enfeksiyonları için medikasyon

-Özellikle çocuk hastalarda topikal florür uygulaması gibi koruyucu uygulamalar

-Hasta ve hasta yakınlarına oral hijyen eğitimi verilmesi

-Sistemik rahatsızlıgı olmayan hastalarda mobil diş çekimleri

-Detertraj

-Sabit restorasyon gerektirmeyen total / parsiyel protez

-Daha önceden yapılmış olan protez ve tedavilerin kontrollerinin yapılması, protez vurugunun alınması, kırık tamiri ve benzeri işlemler.

 

        Kimler Faydalanabilir ?

 

Yürüyemeyen ve özel ihtiyaçları dahi gideremeyecek durumda yatağa bağımlı olan hastalar faydalanabilir. Hareket kabiliyetini kaybetmemiş, sağlık kuruluşuna gelebilen ve sağlık koşulları çok ağır tablolar oluşturmayan hasta grubu hizmet kapsamına dahil değildir.

 

        Başvuru Nasıl Yapılır ?

 

Hizmete ihtiyaç duyan hasta ve yakınları (444 38 33) numaralı başvuru hattı ile koordinasyon merkezine, toplum sağlıgı merkezine başvurarak yapabilirler.

Evde sağlık ve diş sağlığı hizmeti birimi evinize gelmeden önce sizden randevu alır.Randevu gününde hasta evinde muayene edilerek bilgiler kayıt altına alınır. Gerekli hallerde aile hekimi yada konsültan hekimlerden görüş alınarak diş tedavileri planlanır, uygulanır.

 


Mesai Dışı Kliniği

Merkezimizde 17:00 - 20:00 saatleri arasında poliklinik hizmeti verilmektedir.

 

 


Acil (Nöbet )Kliniği

Merkezimizde 20:00 - 08:00 saatleri arasında "Acil Klinik Hizmeti" verilmektedir.